Očkování proti chřipce

Upozornění: Očkování proti chřipce v sezóně 2023/24 již bylo ukončeno.

Nabízíme očkování proti chřipce vakcínami upravenými pro letošní virovou sezónu.

Od 2. října 2023 jsme zahájili letošní očkování proti chřipce. Můžete tak předejít zdravotním komplikacím v případě nákazy tímto virovým onemocněním. Na chřipku antibiotika nezabírají.

Vakcíny

Kromě standardně používané vakcíny Influvac Tetra budeme očkovat také vakcínou Efluelda. Ta je vhodnější pro dospělé od 65 roků věku z důvodu vyšší účinnosti.

Obě vakcíny a jejich aplikace jsou plně hrazeny pojišťovnou u pacientů nad 65 let. Vakcína Influvac Tetra je hrazena zdravotními pojišťovnami také u rizikových skupin a pro samoplátce je její cena 590 Kč včetně aplikace.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2 dny po aplikaci není doporučena fyzická zátěž nebo saunování. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být nejméně dva týdny. Lehké nachlazení nebo rýma není překážkou očkování.

Objednání

Termín Vašeho očkování si můžete sami vybrat online zde, kde po přihlášení vyberete typ objednávky “Očkování” a vyberete si jeden z volných termínů v naší ordinaci a druh očkování. Případně se objednejte telefonicky u sestřičky.

Doporučujeme přihlašovat se do objednávacího systému vždy Vaším mailem. Pak máte přehled nejen o objednávkách, ale také o proběhnutých i plánovaných očkováních, termínech prohlídek, vystavených receptech a vše můžete dále spravovat.

Sdílet